Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 12.12.2021 r.

  1. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie pobytu w kościele.
  2. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii. Dzisiaj nauki ogólne na wszystkich Mszach św. a nauka dla dzieci o godz. 10:00. W poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne na Mszach św. o godz. 6:30, 9:00, 17:00 w Bykowie, 18:00 i 20:00. Roraty z nauką dla dzieci o godz. 16:00. Jutro spowiedź rekolekcyjna od godz. 8:00 do 9:00 i od godz. 16:00 do 18:00, w Bykowie od 16:00 do 17:00. Otoczmy księdza rekolekcjonistę i całą parafię naszą modlitwą. Niech ten czas przybliży nas do Pana i pomoże nam z żywą wiarą przeżyć zbliżające się Święta.
  3. Dzisiaj i w przyszłą Niedzielę nasza młodzież prowadzi jarmark adwentowy z wyrobami z drzewa oliwnego wykonanymi przez chrześcijan z Betlejem – są to szopki, różańce i figurki. Dochód będzie przeznaczony dla rodzin chrześcijańskich z Betlejem. Kolejne spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 20:00.
  4. W przyszłą Niedzielę zapraszamy na Akatyst ku czci NMP w wykonaniu naszego chóru o godz. 17:00.
  5. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, rodziny ze wspólnoty Domowego Kościoła będą dzielić się świadectwem swojego życia i owocami trwania w tej wspólnocie. Będzie to również zaproszenie skierowane do wszystkich małżeństw z naszej parafii, by dołączyć do powstającego w Długołęce nowego kręgu Domowego Kościoła. 
  6. Ze względu na trwającą pandemię po świętach wizyta duszpasterska „kolęda” nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Odwiedzimy rodziny, które wcześniej wyrażą taką wolę. Na stoliku z gazetami wystawione są deklaracje zgłoszeniowe na „kolędę”. Rodziny, które chcą, aby odbyła się wizyta duszpasterska w styczniu, proszone są o wypełnienie deklaracji i złożenie jej do skrzynki pod chórem do 20 grudnia. Po świętach podamy plan odwiedzin tych rodzin. 
  7. W zakrystii do nabycia są świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: małe świece 7 zł., duże 16 zł. oraz poświęcone opłatki.
  8. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wspieranie Funduszu Remontowego naszego kościoła.
  9. Do wieczności z naszej parafii odeszli Barbara Kubień i Paulina Skomra. Prośmy dla nich o dar nieba…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *