Ogłoszenia I Niedziela Adwentu – 28.11.2021 r.

1. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie pobytu w kościele.
  2. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Roraty o godz. 6:30 rano odprawiane w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę w Długołęce, a w czwartki i piątki w Bykowie. Roraty w Długołęce będą rozpoczynać się przy kaplicy pogrzebowej. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Dzieci zachęcamy do przygotowywania serduszek z dobrymi uczynkami, które później ozdobią nasze choinki.
  3. W czasie Adwentu, z racji na Roraty dla dzieci, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie rozpoczynać się o godz. 17:40.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na Msze i nabożeństwa wypominkowe o godz. 18:00 w poniedziałek mieszkańców ulicy Zawadzkiego; we wtorek wypominki niepodpisane i spóźnione.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca
  6. W czwartek o godz. 18:00 Msza św. w intencji powołań a po Mszy Godzina św., którą poprowadzi Róża św. Franciszka i św. Ojca Pio.
  7. W piątek ks. Proboszcz odwiedzi chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. od 16:30 do 18:00 Po wieczornej Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Oddania
  8. W sobotę o 8:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i tradycyjne modlitwy I soboty. Ks. Jarosław odwiedzi swoich chorych od godz. 10:00.
  9. W przyszłą niedzielę po Sumie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  10. Dziękujemy za dary złożone dla Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Prezenty dla dzieci zostaną zawiezione w najbliższą sobotę. Zapraszamy też młodych od siódmej klasy szkoły podstawowej, pragnącą pogłębiać swoja wiarę, poszukującą wspólnoty czy chcącą zaangażować się w wolontariat, na wspólne szykowanie paczek dla dzieci w piątek o godz. 19:00 w sali na plebani.
  11. Uczniów klas ósmych i młodzież starszą pragnącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania, prosimy o wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej i dostarczenie jej do niedzieli 5 grudnia (deklaracje są do odebrania w zakrystii lub do pobrania ze strony internetowej parafii). W środę 8 grudnia o godz. 19:00, odbędzie się spotkanie dla rodziców tej młodzieży.
  12. Ze względu na trwającą pandemię po świętach wizyta duszpasterska „kolęda” nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Odwiedzimy rodziny, które wcześniej wyrażą taką wolę. Na stoliku z gazetami wystawione są deklaracje zgłoszeniowe na „kolędę”. Rodziny, które chcą, aby odbyła się wizyta duszpasterska proszone są o wypełnienie deklaracji i złożenie jej do skrzynki pod chórem do 20 grudnia. Po świętach podamy plan odwiedzin tych rodzin.
  13. W zakrystii do nabycia są świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: małe świece 7 zł., duże 16 zł. oraz poświęcone opłatki.
  14. Do wieczności z naszej parafii odeszli Antoni Warzybok, Regina Żebrowska. Prośmy dla nich o dar nieba…