Ogłoszenia II Niedziela Adwentu – 5.12.2021 r.

 1. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie pobytu w kościele.
 2. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla polskich wspólnot katolickich na Wschodzie. Bóg zapłać za składane ofiary. 
 3. Zapraszamy na Roraty o godz. 6:30 rano odprawiane w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę w Długołęce, a w czwartki i piątki w Bykowie. Roraty w Długołęce będą rozpoczynać się przy kaplicy pogrzebowej. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Dzieci zachęcamy do przygotowywania serduszek z dobrymi uczynkami, które później ozdobią nasze choinki.
 4. W czasie Adwentu, z racji na Roraty dla dzieci, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie rozpoczynać się o godz. 17:40.
 5. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 17:00 w Bykowie, 18:00 Roraty dla dzieci i o 20:00. Nie będzie Rorat o 6:30 i kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. Rodziców kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00.
 7. W sobotę o godz. 19:00 koncert „Mszy Gospel i innych utworów sakralnych” w wykonaniu chóru „Cantiamo tutto”. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Grzegorz Stój. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach i do pobrania na stronie internetowej. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek 13 grudnia.
 9. Dziękujemy za dary złożone dla Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Prezenty dla dzieci zostały zawiezione wczoraj. W przyszłą Niedzielę i kolejną nasza młodzież będzie prowadzić „jarmark adwentowy” z wyrobami z drzewa oliwnego wykonanymi przez chrześcijan z Betlejem – będą to szopki, ozdoby choinkowe. Dochód będzie przeznaczony dla rodzin chrześcijańskich z Betlejem. Zapraszamy też młodych od siódmej klasy szkoły podstawowej do włączenia się w ta akcję i na Msze św. w piątek o godz. 20:00.
 10. Ze względu na trwającą pandemię po świętach wizyta duszpasterska „kolęda” nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Odwiedzimy rodziny, które wcześniej wyrażą taką wolę. Na stoliku z gazetami wystawione są deklaracje zgłoszeniowe na „kolędę”. Rodziny, które chcą, aby odbyła się wizyta duszpasterska proszone są o wypełnienie deklaracji i złożenie jej do skrzynki pod chórem do 20 grudnia. Po świętach podamy plan odwiedzin tych rodzin. 
 11. W zakrystii do nabycia są świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: małe świece 7 zł., duże 16 zł. oraz poświęcone opłatki.
 12. Do wieczności z naszej parafii odszedł Jan Białowąs. Prośmy dla niego o dar nieba…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *