Ogłoszenia II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022 r.

  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątki o godz. 8:30, 16:30 dla dzieci, 17:00 w Bykowie, 18:30 i o 20:00 dla młodych. A w Niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17:00.
  2. Zapraszamy do wspólnego oglądania filmu „Cud Gwadelupę” w kinie Pasaż Grunwaldzki we wtorek o godz. 14:00. Cena biletu 12 zł. Zapisy u p. Teresy Jastrzębskiej.
  3. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 8:00, 17:00 w Bykowie i 18:00.
  4. Wczoraj odbyło się spotkanie integracyjne dla uchodźców z Ukrainy, którzy już przebywają na terenie naszej parafii i gminy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg spotkania.
  5. W związku z dużą ilością uchodźców z Ukrainy, przygotowujemy wikarówkę na miejsca noclegowe. Przewidujemy ok. 20-30 miejsc noclegowych. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu tak ofiarnie włączyli się w przygotowania, aby wikarówka mogła stać się „domem” na czas ich pobytu. W tym tygodniu szykowane będą jeszcze kabiny prysznicowe.
  6. Od najbliższej środy kancelaria parafialna (na czas pobytu uchodźców w wikarówce) wraca na dawne miejsce na plebani.
  7. Dzisiaj II Niedziela miesiąca Bóg zapłać za ofiary składane na Fundusz remontowy naszego kościoła. W tym tygodniu powróci naprawiony mechanizm naszych organów i rozpocznie się ich strojenie. Koszt całego przedsięwzięcia to 24 tys. zł. 
  8. Dyrektor Szkół Salezjańskich we Wrocławiu prosi o podanie do informacji, że rozpoczyna się nabór do szkoły: podstawowej 16 marca o godz. 17:00, średniej 19 marca o godz. 10:00 i do przedszkola 6 kwietnia o godz. 16:00. Szczegóły na stronie www.salez-wroc.pl
  9. Na stadionie lekkoatletycznym w Długołęce w poniedziałek, środę i piątek w godz. 10:00-14:00, 17:00-18:00 działa punkt wspomagania mieszkańców Długołęki i okolic goszczących uchodźców. Wydawana jest żywność, środki czystości i odzież. Kto chciałby podzielić się żywnością długoterminową może ja również przynosić na stadion w godzinach działalności punktu. W niedzielę od 12:00 do 14:00 odbędzie się kiermasz bezpłatny odzieży dla naszych gości z Ukrainy.
  10. Do wieczności z naszej Wspólnoty odeszła Daniela Straszak. Módlmy się dla niej o dar nieba…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.