Ogłoszenia IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021 r.

 1. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie pobytu w kościele.
 2. Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, rodziny ze wspólnoty Domowego Kościoła dzielą się świadectwem swojego życia i owocami trwania w tej wspólnocie. Jest to również zaproszenie skierowane do wszystkich małżeństw z naszej parafii, by dołączyć do powstającego w Długołęce nowego kręgu Domowego Kościoła. Chętnych małżonków zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19:00 do sali na plebani.
 3. Nasza młodzież po Mszach prowadzi jarmark adwentowy z wyrobami z drzewa oliwnego wykonanymi przez chrześcijan z Betlejem – są to szopki, różańce i figurki. Dochód przeznaczony jest dla rodzin chrześcijańskich z Betlejem. 
 4. Zapraszamy na Akatyst ku czci NMP w wykonaniu naszego chóru dzisiaj o godz. 17:00.
 5. Chorych ze spowiedzią i komunią św., odwiedzimy w czwartek od godz. 9:00. Zgłoszenia chorych w zakrystii.
 6. Do jutra można składać deklaracje zgłoszeniowe Kolędy.
 7. We wtorek i środę możliwość spowiedzi od godz. 18:00 do 20:00. 
 8. Zapraszamy na poranne Roraty o godz. 6:30. W tym tygodniu w Długołęce w poniedziałek, wtorek, środę i ostatnie Roraty w piątek. W Bykowie ostatnie Roraty w czwartek o godz. 6:30. Roraty dla dzieci do czwartku o godz. 18:00. W Środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:40.
 9. W czwartek o godz. 19:00, zapraszamy młodzież do ubierania szopki i dekorowania kościoła na Święta.
 10. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijański charakter wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie lektury Pisma św. o Bożym Narodzeniu, wspólnej modlitwy i śpiewu kolęd. 
 11. Pasterki odprawiane będę w Długołęce o godz. 22:00 i 24:00. W Bykowie Pasterka o godz. 21:00.
 12. W Boże Narodzenie Msze św. o godz. 8:00, 10:00, 11:00 w Bykowie, 12:00 i 18:00. W drugi dzień Świąt porządek Mszy św. jak w Niedzielę. 
 13. W zakrystii do nabycia są świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: oraz poświęcone opłatki.
 14. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Długołęce prosi o przekazanie informacji, że Msza św., za zmarłego w minionym tygodniu wieloletniego pracownika szkoły Dariusza Bilewicza, zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 19:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *