Ogłoszenia Niedziela Chrystusa Króla – 21.11.2021 r.

 1. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w czasie pobytu w kościele.
 2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie w naszej Archidiecezji tacę przeznacza się na budowę i remonty kościołów. Dzisiaj również ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla imigrantów na granicy z Białorusią, ogłoszona przez Konferencję Episkopatu Polski. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe:
 4. W Długołęce o godz. 18:00: w poniedziałek mieszkańców ulic: Słoneczna numery parzyste, Słowicza i Sosnowa; we wtorek mieszkańców ulic: Spacerowa, Stawowa, Szkolna, Świerkowa, Tęczowa, Tuwima, Waryńskiego i Wierzbowa; w czwartek mieszkańców ulicy: Wiejskiej; w piątek mieszkańców ulic: Wrocławska, Wrzosowa, Wschodnia, Zachodnia i Zielona.
 5. Zainteresowanych włączeniem się do Skatów Europy, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19:00 w sali na plebani.
 6. Parafialny Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po wypominkach do sali na plebani.
 7. Dla Bykowa: w przyszłą niedzielę o godz. 11:00 Msza św. dla dzieci. Wracamy do inicjatywy sprzed pandemii, aby zawsze w czwartą niedzielę miesiąca w Bykowie Msza św. i kazanie było głoszone dla dzieci.  
 8. Młodzież naszej parafii organizuje zbiórkę dla Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej z okazji Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. W ośrodku przebywają dzieci od noworodków do 15go. roku życia. Jest ich obecnie pięćdziesięcioro sześcioro. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to dzieło. Do niedzieli 28.11 do zakrystii można przynosić pieluchy, artykuły higieniczne dla niemowląt i dzieci, przybory szkolne – zeszyty w kratkę, kredki, farbki, bloki rysunkowe, kolorowanki, chemię gospodarczą. Zapraszamy też młodych od siódmej klasy szkoły podstawowej, pragnącą pogłębiać swoja wiarę, poszukującą wspólnoty czy chcącą zaangażować się w wolontariat, na wspólne szykowanie paczek dla dzieci w piątek o godz. 19:00 w sali na plebani.
 9. Uczniów klas ósmych i młodzież starszą chcącą przystąpić do sakramentu Bierzmowania, prosimy o wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej i dostarczenie jej do niedzieli 5 grudnia (deklaracje są do odebrania w zakrystii lub do pobrania ze strony internetowej parafii). W środę 8 grudnia o godz. 19:00, odbędzie się spotkanie dla rodziców tej młodzieży.
 10. Informujemy, że pielgrzymka szlakiem kolędy „Cicha noc” została odwołana z powodu wprowadzenia lockdownu na terenie Austrii. Wpłacone zaliczki zostaną zwrócone.
 11. Do wieczności z naszej parafii odszedł Henryk Jurczak. Prośmy dla niego o dar nieba…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *