Ogłoszenia Niedziela Palmowa

  1. W związku ze Stanem Epidemii w naszym kraju, Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Z naszego kościoła transmitowane są wszystkie Msze św. i nabożeństwa. Przypominamy, że we Mszy może uczestniczyć tylko 5 osób. Tak więc we Mszy mogą uczestniczyć tylko osoby zamawiające intencje mszalną. Prosimy o zachowanie tego ograniczenia i zrozumienie sytuacji.
  2. W tym czasie spowiadać się można tylko po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod numerem parafialnym. Czas na spowiedź w tym tygodniu od poniedziałku do środy od 18:30 do 20:00. Spowiedź będzie się odbywać co 15 min. Przypominamy, że obowiązek przyjęcia Komunii św. w okresie Wielkanocy, trwa aż do Niedzieli Trójcy św. czyli w tym roku do 7 czerwca. Prosimy zatem ze względu bezpieczeństwa o odłożenie spowiedzi na czas po zakończeniu epidemii.
  3. Do Wielkiej Środy, zapraszamy – tylko online – do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii. Plan jest następujący: 7:40 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; 8:00 Msza św.; 12:00 Anioł Pański i Różaniec; 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia; 18:00 Msza św. i 30 min. Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  4. Zgodnie z wytycznymi ks. Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego w czasie Triduum Paschalnego, będzie sprawowana tylko jedna Liturgia, tylko w kościele parafialnym, w Liturgii uczestniczyć może tylko wyznaczona asysta liturgiczna. Prosimy pozostać w domach i łączyć się z nami przez transmisje internetową. 
  5. W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00, po Liturgii kościół będzie otwarty do godziny 22:00.
  6. W Wielki Piątek kościół będzie otwarty od godziny 8:00, o godzinie 15:00 Droga Krzyżowa i I dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia, a o godzinie 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Kościół będzie otwarty do północy. Przypominamy, że w dniu tym obowiązuje post ścisły.
  7. W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godziny 8:00. Nie będzie poświęcenia pokarmów. Modlitwa do pobłogosławienia wielkanocnego pokarmu, udostępniona jest na stronie naszej parafii i profilu Fb. Modlitwę tę odmawiamy w domu przed śniadaniem wielkanocnym. O godzinie 15:00 II dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godzinie 21:00, jednak bez poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła i bez poświęcenia wody chrzcielnej, a także bez procesji rezurekcyjnej.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji i Mszy św. o godzinie 6:00. Porządek Mszy św.: 10:00, 11:00 Byków, 12:00 i 18:00
  9. Pomimo tej wyjątkowej i trudnej sytuacji, postarajmy się przeżyć Triduum Paschalne i Wielkanoc głęboko duchowo. Nie koncentrujmy się na tym, że nie możemy być fizycznie w kościele na Liturgii, ale na męce, śmierci i zmartwychwstaniu Pana. Zróbmy wszystko, aby ten czas był czasem przeżytym z Panem. Prosimy o dojrzałość i odpowiedzialność w przeżywaniu tego czasu. A wszelki trud prosimy ofiarować o jak najszybsze zakończenie trwającej epidemii.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie wspierają naszą parafię przez wpłaty na konto, czy przekazywane ofiary na utrzymanie parafii i na kwiaty do Bożego Grobu – Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *