Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna – Odpust ku czci odnalezienia Najświętszego Sakramentu

  1. Obchodzimy dzisiaj w naszej wspólnocie odpust Eucharystyczny  dla upamiętnienia odnalezienia Najświętszego Sakramentu  po dokonanej profanacji, która miała miejsce 28 marca 1453 r.  Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i Słowo Boże – przez całą niedzielę – głosi ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec Rektor PWT we Wrocławiu. W związku z trwającą pandemią uroczystości odpustowe zostaną odprawione z zachowaniem obowiązującego prawa. Zachęcamy do uczestnictwa w kościele, ale także za pośrednictwem Internetu. Pamiętajmy, że przez cały dzień dzisiejszy, za nawiedzenie kościoła i modlitwę wynagradzającą za profanacje Najświętszego Sakramentu (dokonywanych we współczesnym świecie), można w naszym kościele uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami a nadany przez Sługę Bożego Papieża Piusa VII w 1804 r.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są codziennie o godz. 17:30. 
  3. We wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na 30 min. adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  4. W środę rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kościele i za pośrednictwem Internetu. Msza św. i nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19:00. Ze względu na trwający stan epidemii, nie będzie procesji a nabożeństwo w całości będzie odprawione w kościele. Ze względu na Nabożeństwo Fatimskie nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  i nabożeństwa majowego. 
  5. W związku ze Stanu Epidemii w naszym kraju, przypominamy, że w kościele może przebywać 1 osoba na 15m2. W naszej wspólnocie parafialnej przedstawia się to w następujący sposób: w kościele parafialnym 22 osoby, w kościele w Bykowie 18 osób i w kaplicy w Kamieniu 6 osób. Prosimy o zachowanie tego ograniczenia a także o zakrywanie ust i nosa w czasie pobytu w kościele i na liturgii.
  6. Do wieczności z naszej wspólnoty odszedł Ryszard Jastrząb. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *