Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu

  1. W związku ze Stanem Epidemii w naszym kraju, istnieje możliwość skorzystania z dyspensy udzielonej przez Ks. Arcybiskupa od obowiązku udziału niedzielnej Mszy św. Z naszego kościoła transmitowane są wszystkie Msze św. i nabożeństwa. Transmisje można włączyć za pomocą strony internetowej naszej parafii dlugolekaparafia.pl Przypominamy, że we Mszy może uczestniczyć tylko 5 osób. Tak więc we Mszy mogą uczestniczyć tylko osoby zamawiające intencje mszalną. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji.
  2. Odwołane zostają rekolekcje parafialne. Odwołana zostaje też spowiedź wielkopostna, która była zapowiedziana na jutro. Ponieważ w tygodniu tym zostały zamówione intencje mszalne na rekolekcyjny rozkład Mszy św., dlatego Msze planowane na 9:00 będą odprawione o godz. 8:00 rano. Msze zamówione na 16:00 w koncelebrze o godz. 18:00. Msze o 20:00 pozostają bez zmian do środy włącznie. 
  3. Spowiadać można się w tym czasie tylko po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod numerem parafialnym. Czas na spowiedź w tym tygodniu od poniedziałku do środy od 18:30 do 20:30. Spowiedź będzie się odbywać co 15 min. Przypominamy, że obowiązek przyjęcia Komunii św. w okresie Wielkanocy, trwa aż do Niedzieli Trójcy św. czyli w tym roku do 7 czerwca. Prosimy zatem ze względu bezpieczeństwa o odłożenie spowiedzi na czas po zakończeniu epidemii.
  4. Do Wielkiej Środy z wyjątkiem niedzieli, zapraszamy – tylko online – do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii. Plan jest następujący.

7:40     Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

8:00     Msza św.

12:00   Anioł Pański i Różaniec

15:00   Koronka do Bożego Miłosierdzia 

18:00   Msza św. i 30 min. Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

  • Nasza Parafia prowadzi punkt pomocy dla ludzi starszych, którzy pozostają w domu. Wolontariusze będą w tym czasie robić zakupy. Dyżur telefoniczny trwa od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-16:00 pod numerem telefonu parafii (71 315 21 95). Prosimy o przekazywanie tej informacji.
  • W najbliższy piątek nie będzie odwiedzin chorych.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa, ze względu na obecna sytuację, nie będzie poświęcenia palm.
  • Dziękujemy wszystkim tym, którzy wspierają w tym czasie naszą parafię przez wpłaty na konto na utrzymanie parafii i na kwiaty do Bożego Grobu – Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *