Ogłoszenia X Niedziela zwykła – 06.06.2021 r.

  1. Informujemy, że w kościele obecnie może przebywać 1 osoba na 15m2. W naszej wspólnocie przekłada się to na: 22 osoby w Długołęce, 18 osób w Bykowie, 6 osób w Kamieniu. Prosimy o zachowanie tych ograniczeń.
  2. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować za wspólne przeżycie uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim w Długołęce i w Bykowie, którzy budowali ołtarze, dekorowali domy na trasie procesji, sprzątali plac kościelny. Bóg zapłać dzieciom sypiącym kwiaty i ich rodzicom LSO, chórowi. Bóg zapłać strażakom z OSP w Długołęce, za pilnowanie porządku i naszego bezpieczeństwa w czasie procesji.
  3. Dzisiaj w Długołęce procesja Eucharystyczna z nabożeństwem czerwcowym po Sumie a w Kamieniu procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 15:00. Zapraszamy do środy włącznie na procesje po wieczornej Mszy św. A w czwartek o godz. 18:00 na uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesję na placu kościelnym do czterech ołtarzy. 
  4. We wtorek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 8:30 do 18:00. Z tej racji we wtorek na zakończenie adoracji procesja o godz. 18:00 i po niej Msza św.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8:00, 17:00 w Bykowie i 18:00 z aktem Oddania Najświętszemu Sercu Jezusa. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  6. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej i pierwszych szkoły średniej, proszeni są o wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej, która jest do pobrania na stronie internetowej parafii i złożenie jej w zakrystii, kancelarii, lub drogą elektroniczną do niedzieli 13 czerwca. 
  7. Nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem Aktywizacji Społecznej w Długołęce, zaprasza na zajęcia aerobiku na placu przy plebani w najbliższy wtorek o godz. 19:00. Zajęcia będą prowadzone przez wykfalifikowaną instruktorkę. Pierwsze ćwiczenia będą również spotkaniem organizacyjnym. Zapraszamy wszystkich chętnych niezależnie od wieku. Zajęcia te są dobrą okazją do rozruszania się po czasie ograniczeń, ale także do wzajemnego spotkania się ze sobą.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę lotniczą do Lourdes w dniach od 26 czerwca do 1 lipca. Koszt 1750 zł. W planie pielgrzymki dla chętnych możliwość jednodniowego wypoczynku nad oceanem. Plan pielgrzymki można odebrać w zakrystii lub pobrać ze strony internetowej. Spotkanie organizacyjne w najbliższą środę w kościele o godz. 19:00. (zapisy, wpłata zaliczki). Od 9 czerwca Francja znosi obowiązek testów dla osób zaszczepionych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *