Ogłoszenia XI Niedziela zwykła

1. Dziękujemy ks. Piotrowi Rozpędowskiemu za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże i wspólną modlitwę.

2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Do czwartku po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna po placu kościelnym z wyjątkiem dzisiaj, ponieważ procesja odbędzie się po sumie o godz. 12:00. W czwartek na zakończenie oktawy procesja na placu kościelnym do czterech ołtarzy. Również w czwartek poświęcenie bukietów z pierwocin zieleni tego roku. Pamiętajmy o tej pięknej tradycji.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o 17:30.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

5. Informujemy, że spotkanie rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek 16.06 o godz. 19:00 w kościele. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców dzieci komunijnych z Bykowa.

6. Sołtys Długołęki zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 17 czerwca, obok Urzędu Gminy Długołęka. I termin zebrania godzina 18:30 II termin zebrania godzina 18:45. Tematem zebrania będzie podjęcie uchwały o przesunięciu środków funduszu sołeckiego z pozycji: Spotkania kulturalnooświatowe, na rzecz estetyki wsi oraz ustalenie terminu zebrania wiejskiego, które planujemy zwołać po zakończeniu epidemii. Aby zebranie wiejskie było ważne, musi przybyć́ min. 60 osób. Ze względu na obostrzenia sanitarne zebranie odbędzie się na dworze. Proszę̨ o przybycie w maseczkach. Liczymy na Państwa obecność́. Na zebraniu będziemy zachęcali Państwa do podpisania wniosku o wybudowanie parkingu obok Kościoła w Długołęce (pokrycie kostką, wyznaczenie miejsc parkingowych, wjazdu i wyjazdu).

7. Dzisiaj II Niedziela miesiąca tradycyjnie taca przeznaczona jest na remont naszego kościoła. Remont elewacji ściany południowej i szczytowej powoli dobiega końca. Niestety błąd przy wykonaniu odwodnienia sprawił, że wilgoć i zasolenie zaczęły niszczyć odnowione już części kościoła. Po zbiciu tynków, widać miejscowe mocne zawilgocenie cegieł. Dlatego też po konsultacjach z trzema niezależnymi ekspertami od odwodnienia a także po opinii pani konserwator, zadecydowano, że trzeba położyć izolacje oraz wykonać iniekcję poziomą. Równolegle do tych prac trwa także odnowienie tynków kapliczki i kaplicy. Łącznie koszt remontu wzrasta o około 65 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim wspierającym duchowo i finansowo trwający remont – o to wsparcie także prosimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *