Ogłoszenia XIX Niedziela zwykła

  1. Przypominamy o wakacyjnym rozkładzie Mszy Św. 

Niedziela: Msze Św. o godz. 8:00, 10:00, 11:00 Byków, 12:00 i 20:00,

w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota tylko o godz. 18:00.

wtorek i czwartek tylko o godz. 8:00

30 min. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Kancelaria czynna bez zmian:

środa 19:00 – 20:00 i sobota 9:00 – 10:00

2. W czwartek przypada 13 dzień lipca. Nie będzie Mszy św. rano. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Fatimskie na godz. 19:00.

3. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę wakacyjną. Na każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada również 100 rocznica Cudu nad Wisłą – Bitwy Warszawskiej. Na sumie szczególnie modlić będziemy się za naszą Ojczyznę. Kazania głosić będzie ks. Piotr Rozpędowski. Natomiast w Mirkowie przy kościele o godz. 16:00 będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie wybudowanego pomnika, upamiętniającego Marszałka Józefa Piłsudskiego i Wielkiej Bitwy Warszawskiej z uwzględnieniem wszystkich „ojców” Niepodległości Polski.

4. Dzisiaj II Niedziela miesiąca wspieramy fundusz remontowy. Do zakończenia prac zostało jeszcze uzupełnienie i pomalowanie nadproży, zamontowanie krawężników. Do zapłaty pozostało nam jeszcze blisko 40 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim wspierającym duchowo i finansowo kończący się remont – o to wsparcie także prosimy. W minionym tygodniu zostały usunięte suche i chore świerki z placu kościelnego, na usunięcie których uzyskaliśmy zgodę Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Gminy. Dziękujemy bardzo OSP w Długołęce za ich pracę przy usunięciu drzew. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj pracowali przy uprzątnięciu placu kościelnego. W kolejnych dniach zostaną usunięte pozostałe korzenie. W tym tygodniu zostanie zamontowane stałe nagłośnienie zewnętrzne kościoła w trzech miejscach: drzwi główne (wymiana głośnika), drzwi boczne i na ścianie wschodniej kościoła, tak aby w czasie procesji po placu kościelnym cały teren był dobrze nagłośniony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *