Ogłoszenia XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021 r.

1. Radujemy się dzisiejszej niedzieli z wyniesienia do chwały ołtarzy bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Czackiej. Zapraszamy dzisiaj o godz. 21:00 na wspólny Apel Jasnogórski i dziękczynienie za nowych błogosławionych Kościoła.
  2. Jutro trzynasty dzień miesiąca: o godz. 19:00 Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie. Na stoliku z gazetami wystawiona jest skrzynka na prośby do Matki Bożej.
  3. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Msze św. o godz. 8:00, 17:00 w Bykowie i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 trzydziestominutowa adoracja Krzyża św.
  4. W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W każdą trzecią środę miesiąca w ramach Nowenny, kazania z cyklu: „Modlitwa psalmami”. W najbliższą środę pochylimy się nad Psalmem 1 – „Dwie drogi życia”.
  5. Tradycyjnie w piątek 17 września nasza archidiecezja ma czuwanie na Jasnej Górze. O godz. 18:00 Msza św., po niej różaniec i Apel Jasnogórski. Wyjazd z naszej parafii o godz. 13:30. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
  6. W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu kandydaci do bierzmowania wezmą udział w Spotkaniu Młodych naszej archidiecezji na Ślęzy.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 we Mszy św. dożynkowej, chcemy dziękować Panu Bogu za owoce i plony tego roku.
  8. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na Fundusz Remontowy naszego kościoła. W związku z możliwością otrzymania dotacji z Urzędu Gminy na I etap czyszczenia Tablicy Fundacyjnej naszego kościoła, prace zostały przesunięte na wrzesień. W miniony piątek parafia podpisała umowę z Gminą na dotację w wysokości 5 tys. zł.
  9. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym i wszystkim uczestnikom Festynu Rodzinnego. W czasie festynu udało się uzbierać kwotę 18 474 zł. 3290 zł. przeznaczyliśmy na zakup nowych ławek i stołów piknikowych. Pozostała kwota będzie przeznaczona na odnowienie placu kościelnego (wymiana nawierzchni, nowe ścieżki oraz ustawienie na cokole z piaskowca figury Chrystusa Króla).