Ogłoszenia XXVIII Niedziela zwykła – 09.10.2022 r.

1. W miniony piątek przeżywaliśmy Święto Patronalne kościoła filialnego w Bykowie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania i przebieg uroczystości.
  2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15.
  3. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w czwartek o godz. 18:00. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15.
  4. Zapraszamy na wyjątkową pielgrzymkę szlakiem kolędy Cicha Noc i najpiękniejszych Jarmarków Adwentowych. Pielgrzymka do Salzburga w Austrii oraz do Pragi w Czechach. Szczegółowy plan do odebrania w zakrystii lub do pobrania na stronie parafialnej. Termin 25-28.11.2022 r. koszt 700 zł. + 200 euro. Zapisy u p. Krystyny Wachowiak (tel. 607 153 400).
  5. W sobotę 15 października odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Rozpoczęcie o godz. 6:00 w katedrze we Wrocławiu. Chętnych do wzięcia w niej udziału zapraszamy do zgłaszania się do zakrystii.
  6. Zachęcamy członków Żywego Różańca do odnowienia prenumeraty miesięcznika „Różaniec”. Roczna prenumerata to koszt 85 zł. Zapisy u zelatorów do 23.10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
  7. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary składane na fundusz remontowy naszego kościoła. Zakończyliśmy renowacje Tablicy Fundacyjnej naszego kościoła parafialnego. Całkowity koszt dwóch etapów renowacji wynosi 50 774,13 zł. (w tym z dotacji Urzędu Gminy Długołęka 42 000 zł.). W tym miesiącu przystępujemy do realizacji ustawienia figury Chrystusa na cokole z piaskowca. Cokół został zamówiony jego koszt to blisko 15 tys. zł. Po uzyskaniu zgody na budowę rozpoczną się prace przygotowania fundamentu pod zainstalowanie cokołu i figury. Przypominamy także o ofierze na sprzątanie i ogrzewanie kościoła w wysokości 40 zł. za rok od rodziny. Bóg zapłać.
  8. Do wieczności z naszej Wspólnoty odeszła Zofia Żyża. Módlmy się o życie wieczne dla niej…