Ogłoszenia XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020 r.

  1. W związku z nowymi obostrzeniami wydanymi przez Ministerstwo Zdrowia w strefie czerwonej w kościele jednocześnie może przebywać 1 osoba na 7m2. W naszej wspólnocie przedstawia się to następująco: kościół parafialny 46 osoby, kościół w Bykowie 37 osób a w kaplicy mszalnej w Kamieniu 12 osób.
  2. Informujemy, że ks. Jarosław czuje się dobrze i jego izolacja zakończy się w poniedziałek o północy. Dziękujemy także za wszelkie dowody życzliwości, modlitwę a także za zrobione zakupy w czasie kwarantanny na plebanii. 
  3. Ze względu na zawieszenie przygotowania do I Komunii św., nie będzie dzisiaj Mszy św. o godz. 15:00 i poświęcenia różańców. Bardzo prosimy, aby karty zgłoszeniowe dzieci przesyłać na adres mailowy parafii. 
  4. Od jutra w kościele odprawiane będą Msze poranne.
  5. Na stoliku z gazetami wystawione są wypominki wraz z rozpiską modlitw za zmarłych w naszej parafii. Wypełnione karty można składać w zakrystii lub do skrzynki wystawionej na stoliku z gazetami.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W obecnej sytuacji nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Suma o godz. 12:00 zostanie odprawiona w kościele w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zachęcamy do uczestnictwa także poprzez transmisję internetową. Podobnie i w Bykowie, nie będzie Mszy na cmentarzu, a Msza o 11:00 zostanie odprawiona w kościele w intencji zmarłych spoczywających na cmentarzu w Bykowie. Informujemy także, że Stolica Apostolska wydłużyła możliwość uzyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza na cały listopad. Rozłóżmy zatem wizyty na cmentarzu na inne dni. Prosimy o rozwagę.
  7. 2 listopada w Dzień Zaduszny o godz. 18:00 w Długołęce i o 17:00 Bykowie, zostaną odprawione Msze św. zbiorowe za naszych zmarłych. Intencje można zamawiać w zakrystii oraz (dla osób pozostających w kwarantannie i osób nie wychodzących z domu) intencje na te Msze zbiorowe można przesłać także na adres mailowy parafii (dlugoleka@archidiecezja.wroc.pl) do 30.10. z zaznaczeniem kościoła, gdzie ma być odprawiona. W razie braku wskazania kościoła intencja będzie wyczytana w Długołęce. Ofiary za mszę można składać na konto parafialne.
  8. Do wieczności z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odszedł Roman Sajmóg. Prośmy dla niego o życie wieczne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *